To provide a non-profit vehicle to raise funds to support the growth of Youth (K-12) Lacrosse Programs throughout the State of Florida (visit the Florida Youth Lacrosse Foundation tab)

Home
Sponsored By:   Midwest Photography
Weston, FL
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 

2015 BOY’S RECIPIENTS

ALL AMERICANS

Attack             Zach Crotty            Jupiter
Attack            Jesse Foertmeyer        Jupiter
Attack             Andrew Packer        Benjamin
Attack            JP Crowley            St. Thomas
Attack            Louie Yovino            St. Thomas

Midfield        Davis Diamond        St. Andrews
Midfield        Anthony Courcelle        Cypress Bay
FOGO            Alex Newhouse        St. Andrews
FOGO            Alec Cumella            St. Thomas

Defense        Connor Alexander        Jupiter
Defense        Alex Ferraro            Stoneman Douglas

Goalie            Viper Scheele            Jupiter

 


NORTH REGION
FIRST TEAM ALL REGION

Attack             Andrew Packer        Benjamin
Attack            Cameron Thompson        Benjamin
Attack            Luke Kendall            Martin County
Attack            Jesse Foertmeyer        Jupiter
Attack            Zach Crotty            Jupiter

Midfield         Christian Cropp        Benjamin
Midfield        Colin O’Hare            Benjamin
Midfield        Bennett O’Brien        Vero Beach
Midfield        Zach Ranta            Oxbridge
Midfield        Austin Strazulla        St. Edwards
Midfield        Peter Cox            Jupiter
Midfield        Sean Denes            Jupiter
FOGO            Jake Lolmaugh        Jupiter 
LSM            Colin Hayek            Oxbridge

Defense         Danny Pagano            Dwyer
Defense        Chris Raso            Benjamin
Defense        Jack Staab            Jensen Beach
Defense        Connor Alexander        Jupiter
Defense        John Flanary            Jupiter
Defense        Jake Coleman            Vero Beach 

Goalie            Viper Scheele            Jupiter
Goalie            Eric Simon            Martin County

 

SECOND TEAM ALL REGION

Attack            Tyler Martin            Vero Beach
Attack            Nick Calabria            Dwyer
Attack            Michael Dean            Jupiter
Attack            Jared Welsh            Jensen Beach
Attack            Trevor Keena            Palm Beach Gardens

Midfield         Dalton Anderson        Palm Beach Gardens
Midfield         Robert Bayliss            Oxbridge
Midfield         Chris Britton            Vero Beach
Midfield         Will Nicklaus            Benjamin
Midfield         Griffin Bowie            Benjamin
Midfield         Wyatt Weissman        Jensen Beach
Midfield         Bobby Killian            Oxbridge
FOGO            Alex Houk            Vero Beach
LSM            Jake Ferguson            Jensen Beach


Defense        Connor Wallace        Jupiter
Defense        Brandon Hayek        Oxbridge
Defense        Danny Walsh            St. Edwards
Defense        Jackson Sublett        Martin County

 

HONORABLE MENTION ALL REGION
Attack            Chase Stokes            Vero Beach
Attack            Scott Beck            Martin County
Attack            Max Moran            South Fork

Midfield         Trevor Boice            South Fork
Midfield         Ritter Marchant        St. Edwards
Midfield         Owen Anderson        Martin County
Midfield         Sam Shaw            Jensen Beach
LSM            Adam Scheppers        Vero Beach

Defense        Logan Bach            Jensen Beach

Goalie            Austin Brodie            Jensen Beach

 


MIDDLE REGION
FIRST TEAM ALL REGION

Attack            Ryan Clinton            Boca Raton
Attack             Patrick Oporto        Wellington
Attack             Peter Dykas            St Andrews
Attack             Nick Iznaga            St Andrews
Attack            Shawn Gildea            Pope

Midfield         Parker Giarratana        Boca Raton
Midfield        Drew Minchew        Pope
Midfield        Chris Castellon        Pope
Midfield        Davis Diamond        St Andrews
Midfield        Grant Telford            West Boca
Midfield        Colton Stanger        Spanish River
FOGO            Alex Newhouse        St Andrews
LSM            Brandon Ruditz        Boca Raton

Defense         Oliver Burke            Boca Raton
Defense         Conlan O’Hara        St Andrews
Defense         Alex Heatzig            St Andrews
Defense         Chase Caldararo        Pope
Defense         Ryan Mobley            West Boca

Goalie            Nico Morfogen        Pope

 

SECOND TEAM ALL REGION

Attack            Zach Frey            Boca Raton
Attack             Jared Chaloux            Pope
Attack             Zach Rubenstein        West Boca
Attack             Josh Bernstein        Spanish River
Attack             Nick Diamond            St Andrews

Midfield        Brian Fox            St Andrews
Midfield        Ryan Blum            Wellington
Midfield        Roberto Villasana        American Heritage-Delray
Midfield        Colin Sypek            American Heritage-Delray
Midfield        Patrick Brower        Pope
Midfield        Ryan McMahon        Pope
Midfield        Logan Kigar            Boca Raton
Midfield        Austin Belrose        Spanish River
FOGO            Sam Greene            Pope

Defense         Oliver Alpert            St Andrews
Defense         Robert Hall            Pope
Defense         Carmine Giuffreda        Pope
Defense         Michael Hall            American Heritage-Delray
Defense         Parker Sargeant        American Heritage-Delray
Defense         Sam Rosenberg        Spanish River
Defense         Mike Goldman        Wellington
Defense         Chad Moye            Wellington

Goalie            Harris Feldman        St Andrews


HONORABLE MENTION ALL REGION

Attack             John Hanlon            Pope
Attack             Dante Moore            American Heritage-Delray
Attack             Chase Skorupa        American Heritage-Delray
Attack             Josh Stiefel            Spanish River
Attack             Logan Rodgers        Wellington

Midfield        Martin Murphy        Boca Raton
Midfield        Brad Ging            Boca Raton
Midfield        Owen Bezick            St Andrews
Midfield        Tito Thompson        St Andrews
Midfield        Sam Baker            St Andrews
Midfield        Jake Radebaugh        Pope
Midfield        Tyler Etten            Wellington
FOGO            Anthony Giovetta        Wellington

Defense        Bobby Cordoba        Boca Raton
Defense        Jesse Devoursney        Boca Raton
Defense        Devon Rodriguez        Wellington
Defense        Jackson Kennedy        American Heritage-Delray
Defense        Nick Rakoczy            Spanish River


Goalie             Jake Denton            Wellington
Goalie             Tyler DeVita            West Boca

 


SOUTH REGION
FIRST TEAM ALL REGION

Attack            David Tescher            Pine Crest
Attack            Crowley            
Attack            Gonzales            
Attack            Pelletier            
Attack            Eisdorfer            
Attack            Hunter Bell            Stoneman Douglas

Midfield        Zack Smith            Pine Crest
Midfield        Cumella            
Midfield        Yovino                
Midfield        Tuminello            
Midfield        Perry                
Midfield        Blake Israel            Stoneman Douglas
Midfield        Ryan Brodsky            Stoneman Douglas
Midfield        Hassan                
Midfield        Gautier            
FOGO            Kevin Horowitz        Stoneman Douglas
LSM            Anthony Courcelle        Cypress Bay

Defense        Schimick            
Defense        Mendy                
Defense        Langer                
Defense        AJ Ferraro            Stoneman Douglas
Defense        Eddie Garcia-Montes        Ransom Everglades
Defense        Kyle Gurr            Stoneman Douglas

Goalie            Adler                

SECOND TEAM ALL REGION

Attack            Noah Dearman        Pine Crest
Attack            Tyler Gaffney            Stoneman Douglas
Attack            Dagger                
Attack            Shane Kreutzer        Cypress Bay
Attack            Harrington            
Attack            Espada-Murtha        

Midfield        Crowley            
Midfield        Jacob Couvitier        Cypress Bay
Midfield        Weinberg            
Midfield        Will Welch            Cypress Bay
Midfield        Merrick            
Midfield        Mancini            
FOGO            Romero            
LSM            Spino                

Defense        Sam Pinson            Stoneman Douglas
Defense        Hunter Ramsey        Calvary Christian
Defense        Cassalaro            

Goalie            Jason Wyner            Stoneman Douglas

HONORABLE MENTION ALL REGION
Attack            Herman            
Attack            Dylan Pulitano        Cypress Bay

Midfield        Davis                
Midfield        Alfaro                
FOGO            Kirshmeir            
LSM            Oliver King            Pine Crest
LSM            Cancio                

Defense        Berg                

Goalie            Salas                
Goalie            Wyzneski            

 

District 21 - All District Teams 

FIRST TEAM

Attack            Riley Smith            Oxbridge Academy
Attack            Jonathan Neal            TKA
Attack            Liam Lisec            Oxbridge Academy

Midfield        Bobby Kilian            Oxbridge Academy
Midfield        Zach Ranta            Oxbridge Academy
Midfield        Robert Bayless        Oxbridge Academy
Midfield        Kyle Saccal            TKA
FOGO            Austin Roca            Oxbridge Academy
LSM            Colin Hayek            Oxbridge Academy

Defense        Brandon Hayek        Oxbridge Academy
Defense        Terrell Seabrooks        Oxbridge Academy
Defense        Max Jones            TKA

Goalie            Ethan Randell            Oxbridge Academy

District 21 - All District Teams 

SECOND TEAM

Attack            Tyler Jerd            Oxbridge Academy
Attack            Zino Kuhn            Suncoast
Attack            Grant Wright            Oxbridge

Midfield        Grayson Smith        TKA
Midfield        Cortland Brigham        TKA
Midfield        Billy Zoeller            Oxbridge Academy
Midfield        Cam Walsh            Cardinal Newman
LSM            Isaac Smith            Suncoast

Defense        John Moschella        Cardinal Newman
Defense        Brandon Barrett        Oxbridge Academy
Defense        Chris Catoe            TKA
Defense        Alex Brown            TKA

Goalie            Steven Grove            TKA
Goalie            Alex Kramer            Cardinal Newman

 


District 23 - All District Teams 

FIRST TEAM

Position        Name                School
Attack            Zach Frey            Boca Raton
Attack            Ryan Clinton            Boca Raton
Attack             Peter Dykas            St Andrews
Attack            Nick Iznaga            St Andrews
Attack            Zach Rubenstein        West Boca
Attack            Jared Chaloux            Pope
Attack            Shawn Gildea            Pope
Attack            Josh Bernstein        Spanish River

Midfield        Parker Giarratana        Boca Raton
Midfield        Grant Telford            West Boca
Midfield        Colton Stanger        Spanish River
Midfield        Drew Minchew        Pope
Midfield        Chris Castellon        Pope
Midfield        Brian Fox            St Andrews
Midfield        Davis Diamond        St Andrews
Midfield        Brandt Guldin            St Andrews
FOGO            Alex Newhouse        St Andrews
LSM            Brandon Ruditz        Boca Raton

Defense        Oliver Burke            Boca Raton
Defense        Conlan O’Hara        St Andrews
Defense        Alex Heatzig            St Andrews
Defense        Oliver Alpert            St Andrews
Defense        Robert Hall            Pope
Defense        Chase Caldararo        Pope
Defense        Sam Rosenberg        Spanish River
Defense        Ryan Mobely            West Boca

Goalie            Harris Feldman        St Andrews
Goalie            Nico Morfogen        Pope

 

SECOND TEAM

Position        Name                School
Attack            Nick Diamond            St Andrews
Attack            Addison Lutes            St Andrews
Attack            Josh Stiefel            Spanish River
Attack            Johnny Hanlon        Pope

Midfield        Logan Kigar            Boca Raton
Midfield        Martin Murphy        Boca Raton
Midfield        Brad Ging            Boca Raton
Midfield        Stevie Santoro        West Boca
Midfield        Daniel Briggs            West Boca
Midfield        Patrick Brower        Pope
Midfield        Ryan McMahon        Pope
Midfield        Jake Radebaugh        Pope
Midfield        Sam Baker            St Andrews
Midfield        Tito Thompson        St Andrews
Midfield        Owen Bezick            St Andrews
Midfield        Austin Belrose        Spanish River
FOGO            Sam Green            Pope

 

Defense        Bobby Cordoba        Boca Raton
Defense        Jesse Devoursney        Boca Raton
Defense        Tristan Cade            St Andrews
Defense        John Staten            St Andrews
Defense        Alec Gorbell            West Boca 
Defense        Carmine Giuffrida        Pope
Defense        Alex Reyes            Pope
Defense        Nick Rakoczy            Spanish River

Goalie            Jake Diamond            Spanish River
Goalie            Tyler DaVita            West Boca


HONORABLE MENTION

Position        Name                School
Attack            Chris Johnson            Pope
Attack            Alex Ehrenstein        Spanish River
FOGO            Chase Spangler        Boca Raton

Defense        Connor Logan            Spanish River
Defense        Phillip Carson            Spanish River
Defense        Nico Niro            Pope
Defense        Jordan Farrington        Boca
Defense        Daniel Tabari            West Boca

 

District 24 - All District Teams 

FIRST TEAM

Position        Name                School
Attack            David Tescher            Pine Crest
Attack            Hunter Bell            Stoneman Douglas
Attack             Tyler Gaffney            Stoneman Douglas
Attack            Noah Dearman        Pine Crest

Midfield        Zach Smith            Pine Crest
Midfield        Blake Israel            Stoneman Douglas
Midfield        Colton Coffin            Calvary Christian
Midfield        Ryan Brodsky            Stoneman Douglas
Midfield        Austin Figas            Stoneman Douglas
LSM            Oliver King            Pine Crest
FOGO            Kevin Horwitz            Stoneman Douglas

Defense        AJ Ferraro            Stoneman Douglas
Defense        Hunter Ramsay        Calvary Christian
Defense        Kyle Gurr            Stoneman Douglas
Defense        Sam Pinson            Stoneman Douglas
Defense        Derek Romance        Stoneman Douglas
Defense        McCoy Berger            Pine Crest
Defense        Ethan Weber            Pine Crest

Goalie            Jason Wyner            Stoneman Douglas


SECOND TEAM

Position        Name                School
Attack            Max Buckner            Stoneman Douglas
Attack            Chris Dunne            Pine Crest
Attack            Luke Baldis            Calvary Christian
Attack            RJ Breton            Cardinal Gibbons

Midfield        Luke Motta            Cardinal Gibbons
Midfield        Cody Shamon            Pine Crest
Midfield        Austin Figas            Stoneman Douglas
Midfield        Trent Motta            Cardinal Gibbons
FOGO            Quin Spey            Pine Crest
LSM            David Landess            Stoneman Douglas

Defense        Derek Romance        Stoneman Douglas
Defense        McCoy Berger            Pine Crest
Defense        Ethan Weber            Pine Crest
Defense        Justin Stolzenberg        Pine Crest

Goalie            Pat Haley            Pine Crest

HONORABLE MENTION

Position        Name                School
Attack            Dylan Schwartz        Taravella
Attack            James Foster            Cardinal Gibbons
Attack            Cole O'Hallaron        Cardinal Gibbons
Attack            Colton Sward            Calvary Christian
Attack            Luke Manda            Calvary Christian

Midfield        Robby Peterson        Calvary Christian
Midfield        Matt Urban            Pine Crest
Midfield        Devin Vortolomie        Stoneman Douglas
Midfield        Arix-Yani Fabre        Pine Crest
Midfield        Austin Nero            Pine Crest
Midfield        Jordan Eskenazi        Pine Crest
Midfield        Jimmy Batchelor        Calvary Christian

Defense        Marcantoine Hardemon    Cardinal Gibbons
Defense        Chris McMenamin        Cardinal Gibbons

Goalie            Ben Fuchs            Calvary Christian
Goalie            Derek Ruosso            Pine Crest
Goalie            Joe Maguire            Cardinal Gibbons

 


District 19 – not reporting

District 20 – not reporting

District 22 – not reporting

District 25 – not reporting

District 26 – not reporting

District 27 – not reporting

District 28 – not reporting

District 29 – not reporting

District 30 – not reporting

District 31 – not reporting

District 32 – not reporting